Co nowego w świetlicy „Tulipanki” w 2017r. cz.2

Bardzo lubimy zajęcia sportowe, spotkania integracyjne , zabawy ruchowe, wędrówki po lesie i wycieczki.
No i oczywiście grillowanie. Do tradycji należą spotkania z seniorami z Dziennego Domu Pomocy Klub „Słoneczna Przystań”, w trakcie których rywalizujemy w zawodach sportowych i rozgrywkach intelektualnych.


2

Nowy-3

Nowy-4

Odwiedziliśmy także Gospodarstwo Agroturystyczne „Chata u kowola” w Kluczewie. Na powitanie otrzymaliśmy słodki poczęstunek, a potem była zabawa i nauka.

Nowy-5

Ciocia Asia pokazała nam, jak się opiekować malutkimi króliczkami i jak się robi masło a wujek Marek wykuł dla nas podkowę szczęścia , uczyliśmy się jak doić krowę i karmić zwierzęta gospodarskie.

Nowy-6

Nowy-7

Nowy-8

Wszystkim króliczkom, z którymi zawarliśmy bliższą znajomość, nadaliśmy imiona. Kilkoro z nas otrzymało je na własność ( w prezencie).

Nowy-10

Nowy-11

Podczas, kiedy my usiłowaliśmy wydoić jedną z krów, co okazało się nadzwyczaj trudne, druga koniecznie chciała dać buzi Pani Ewie, która robiła zdjęcia.


a1

Dowiedzieliśmy się, że praca w kuźni jest bardzo ciężka. My także próbowaliśmy utrzymać młot kowalski, ale potrzebowaliśmy do tego obu rąk.


a2

Przejażdżka bryczką była super


a3


Wszyscy uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych

Nowy-12

Nowy-13

Po raz pierwszy w życiu jechaliśmy traktorem przez pola i las do miejsca, gdzie czekało na nas robienie masła, mycie rąk, ognisko i pieczenie kiełbasek oraz kolejne króliczki a także zabawa.

Nowy-14

Nowy-15

 

Co nowego w świetlicy „Tulipanki” w 2017r.

W czasie ferii zimowych dzieci wraz z rodzicami i wychowawcami intensywnie pracowały nad przygotowaniem „Drzewa genealogicznego rodziny”. Powstały ciekawe prace, sześć z nich prezentowaliśmy na wystawie w świetlicy.


1

Bardzo spodobała się praca Oliwii , m.in. z uwagi na ciekawe zdjęcia irysunki


2

Zdjęcie z rodzinnego albumu Oliwii


  W pierwszym półroczu 2017r pracowaliśmy wspólnie nad sporządzeniem mapy miejsc w Poznaniu, które są godne obejrzenia a zarazem są bardzo lubiane przez dzieci z naszej świetlicy „Tulipanki”. Te miejsca polecamy poznaniakom jak i turystom, którzy chcę w miły sposób spędzić czas w naszym mieście a także się zrelaksować.


Poznań


Co kwartał prezentujemy w świetlicy prace plastyczne dzieci, pierwszy kwartał - tematyka dowolna


3

W drugim kwartale rysowaliśmy nasze ulubione zwierzątka i inne…


IMG_2814

a w lipcu – wspomnienia z wycieczeki i wspólną pracę z podkową „na szczęście”


4
 
wtorek, 25 kwietnia 2017 16:27

Koncert charytatywny 2017

"Podaruj Dzieciom Serce"


W niedzielę dnia 26 marca 2017r. zorganizowaliśmy kolejny koncert charytatywny w ramach akcji „Podaruj Dzieciom Serce”.  Koncert odbył się tradycyjnie w Centrum Kongresowo – Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego przy ul. Przybyszewskiego w Poznaniu. Do udziału w koncercie zaprosiliśmy poznańskiego artystę – poetę, pianistę, kompozytora,  tłumacza  i wykładowcę Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, autora 20 płyt muzycznych i nut na fortepian  - Aresa Chadzinikolau oraz Kabaret „Koń Polski”.

Z ogromną wdzięcznością  przyjęliśmy propozycję udziału w  naszym przedsięwzięciu złożoną przez Panią Martę Grabowską, poznańską solistkę, specjalizującą się w repertuarze Anny German ale także wykonującą znane i lubiane piosenki z repertuaru  Whitney Houston czy Edith Piaf.  Publiczność dopisała i bawiła się znakomicie. Artyści zostali gorąco przyjęci, wszyscy bisowali.  Ares Chadzinikolau  wystąpił z nogą w gipsie, mimo to był gotów tańczyć z żeńską częścią widowni, zaprezentował piosenki greckie i standardy światowe ale także dał się poznać jako wirtuoz fortepianu.  Marta Grabowska oczarowała publiczność pięknym sopranem, dla naszych gości zaśpiewała m.in. utwór „Time to say goodbye” z repertuaru Andrea Bocelli’ego. Kabaret „Koń Polski” rozbawił widownię do łez, wśród naszych gości pojawił się nawet Michał Wiśniewski.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na działalność dwóch świetlic socjoterapeutycznych prowadzonych przez PKPS w Poznaniu: świetlicy „Płomyczek” , która  od 13 lat działa w dzielnicy Wilda i świetlicy „Tulipanki” w dzielnicy Stare Miasto, która w br. będzie odchodzić 15-to lecie swojej działalności. Zarząd Okręgowy PKPS w Poznaniu serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy wsparli nasz koncert.dsc_0573  

     Marta Grabowska


dsc_0581  

        Ares Chadzinikolaudsc_0594

       Koń Polski


img_2790

         Koń Polski 
Wpisany przez ZO PKPS   
poniedziałek, 02 stycznia 2017 11:38

ZO PKPS w Poznaniu partnerem w projekcie

"Usługi społeczne dla mieszkańców Poznania"

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3